Magyar kastélyok a Várvidéken (Ausztria) és magyar királyi-császári emlékek Bécsben – 2 nap

42990 Ft

  • Ha útitársának eltérő kiegészítő szolgáltatásokat választana, akkor részére újra tegye be a kosárba az utat a kiválasztott szolgáltatásokkal.


Kategóriák: ,

Leírás

1. nap: Budapest – Léka, azaz Lockenhaus vára. A Kőszegtől nem messze levő vár többek között a Kőszegi, Kanizsai, a Nádasdy és az Esterházy család birtoka volt.

Léka vára a tatárjárás előtt épült, az első oklevelekben Leuca, Leuka wara, castrum de Levka néven ismerik. Az 1200-as évek elején Bana soproni ispán a környék ura. Valószínű, hogy Leuka várát a Csák nembéli Leuka (Lukács) építtette. Hunyadi János 1454.08.28-án keltezett oklevelében ismét találkozhatunk Léka (Lewka) nevével. Majd jöttek a Kanizsaiak.

A vár története, a magyar történelemben megszokott módon igencsak fordulatos volt. Nádasdy Tamás fia volt a híres törökverő “fekete bég”, Nádasdy Ferenc. Az ő felesége pedig a később gyilkosságokkal vádolt Báthory Erzsébet volt, aki Csejte várában a szobájába befalazva őrülten halt meg. Ezt követően az Esterházy család is a várbirtokosok közé került. Ma szálloda működik a várkastélyban. Két napos nyugati kirándulásunk első állomása itt lesz.

Kiállítások:

  • „Templomos lovagok”
  • „Báthori Erzsébet vérgrófnő” (magyar)
  • Időszaki kiállítás denevérekről „Az éjszaka barátai” címmel (magyar)
  • Átalakított „Fegyvertár élmény” gyerekeknek (magyar)
  • „Kínzókamra”
  • „Romokból lovagvár”
  • „Prof. Paul Anton Keller múzeum”

Fraknó, azaz Forchtenstein vára Sopron közelében.

A vár építése a Nagymartoni grófok nevéhez kötődik, később azonban gyakran cserélt gazdát. Hűtlenség okán 1398-ban Luxemburgi Zsigmond elvette az Esterházyaktól és egy másik nevezetes középkori magyar főnemesi családnak, a Kanizsaiaknak adta. 1400-ban a vár azonban már újra a Nagymartoni grófoké volt. Kézen-közön járt, míg végül a Habsburgoké lett. Tőlük Mátyás király 1488-ban szerezte vissza.

A tulajdonos, bérlő váltások akkor értek véget, amikor Esterházy Miklós nádor az északkelet-magyarországi munkácsi uradalmat átengedte Bethlen Gábor erdélyi fejedelemnek, cserébe 1622-ben II. Ferdinánd császártól megkapta Fraknó várát (is), amely később az örökös grófi címmel együtt örökölhető birtokká vált. Ezzel a fraknói vár ismét Magyarországhoz került, majd sajnálatos módon Trianont követően a határ túloldalára sodródott. A várkastélyban ma lényegében majdnem minden az Esterházy családról szól. Kirándulásunk második állomása ez a várkastély.

Kiállítások:

  • Győztes csaták és koronázások

Az Esterházyak katonai múltjáról tanúskodik ez a kiállítás, Fraknó Várának fegyvergyűjteménye, mely Európa-szerte az egyik legnagyobb magántulajdonú gyűjtemény.

  • Esterházy kincstár

A várak megtekintése után folytatjuk utunkat Bécs irányába. Szállás Bécs közelében.

2. nap: Kapucinusok kriptája Bécs.  Ennyi magyar király sértetlen sírját, szarkofágját egy helyen sehol nem lát az ember! A kriptában 148 Habsburg, köztük, 11 magyar király, 14 magyar királyné talált örök nyugalomra. Múltunk, történelmünk legérdekesebb látványosságai egyetlen templom kriptájában csak itt találhatóak!

Kaisergruft. Császári kripta. Ez hivatalosan a neve, bár a bécsiek Kapuzinergruftnak, Kapucinus kriptának nevezik, hisz a ferences rend egyik ágának, a kapucinusoknak temploma emelkedik felette.

  • Teremről teremre haladva elevenedik meg itt a magyar történelem. Hogy a magyarok szívének kedves e hely, azt egyből látja az ember. Ferenc József, felesége Sisi, Erzsébet királyné és fia Rudolf, valamint az utoljára elhunyt Ottó sírja mellett mindig magyar nemzeti színű szalag és friss virág díszeleg. A Kapuzinergruft mára betelt. Már csak egy hely van üresen, Ottó öccsének, Károly nejének fenntartva. Aztán a Habsburg-dinasztia halottai előtt végleg bezárul a kapucinusok templomának ajtaja. Hiába kopogtatnak majd rajta.

Délután „magyar arisztokraták palotái” (Esterházy-palota, Batthyány-palota, Wilczek-palota avagy az egykori Széchényi-palota, Nádasdy-palota) városnéző séta.

Késő délután indulás haza.

Ajánlatunk tartalmazza:

  • programban szereplő szállás,
  • programban szereplő ellátás,
  • idegenvezetés,
  • utazás légkondicionált busszal,

Szállás: 2-3 csillagos szállodában kétágyas, fürdőszobás szobákban.

Ellátás: program szerint (reggeli vagy félpanzió)

Indulás: 2024. október 26-27. őszi tanítási szünet, 2025. október 24-25. várhatóan őszi tanítási szünet

Ár: 42.990 Ft/fő budapesti indulással. Máshonnan történő indulás esetén változhat, csökkenhet is az ár.

Az ár nem tartalmazza a belépőket és az esetleges fakultatív programok árát!

További információk

Idegenvezető

együtt utazó magyar idegenvezető

Utazás módja

busz

Utazási kategória

városlátogatás

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Magyar kastélyok a Várvidéken (Ausztria) és magyar királyi-császári emlékek Bécsben – 2 nap” értékelése elsőként

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Pin It on Pinterest